تبلیغات
FC BARCELONA
log
کد ماوس
هواداران بارسا
بهترین تیم دنیا
گزارش بازی


اف سی بارسلونا، شب گذشته در بازی خانگی مقابل مایورکا، در حالی به تساوی 1-1 تن داد که در نیمه اول موقعیت های بسیاری را از دست داده بود.

با مصدومیت ژاوی و آدریانو و محرومیت ویا، گواردیولا تیمی شامل مسی، بویان، اینیستا، تیاگو، جفرن و نولیتو همگی در خط حمله، انتخاب کرد؛ تمامی این بازیکنان به سمت جلو آمده و به دنبال گلی بودند که هرگز به دست نیامد.

Open in new window

بارسا شایستگی بیشتر را داشت؛ به خصوص پس از بازی هجومی اش در 45 دقیقه اول که مسی تیم را با یک گل جلو انداخت؛ اما گل تساوی نسوئه، برتری را از بارسا گرفت و گرچه آنها همچنان در نیمه دوم نیز موقعیت داشتند، نتوانستند فوتبال عالی نیمه اول را تکرار کنند.

شروع عالی

بارسا با شروعی فوق العاده و مالکیت توپ کامل، موقعیت های فراوان و بازی عالی در زمین، تسلط بازی را در اختیار گرفت. اینیستا، در غیاب ژاوی، بازیسازی را در اختیار داشت و کیتا از خط هافبک به نقاط خطرناکی نفوذ می کرد. گل آغازین پس از همکاری خوب میان آلوز به دست آمد؛ شوت پدرو، موقعیت را برای مسی فراهم آورد تا گلی را به ثمر برساند که از عهده هر کسی بر نمی آید؛ این گل تنها گل بارسا در تمام بازی بود.

تساوی برخلاف روند بازی

تیم به طرزی فوق العاده هماهنگ کار می کرد و آبیدال، پیکه، کیتا، بویان و مسی، همگی موقعیت بیشتر گردن اختلاف را داشتند، اما شانس با آنها یار نبود و زمانی که نسوئه با ضربه سر، گل دقیقه 41 تیمش را به ثمر رساند، سرنوشت بی رحمانه برای تیم گواردیولا - که یکی از بهترین بازی های فصلش را ارائه می داد - رقم زد.

از دست دادن کنترل

به نظر می رسید که گل تساوی، بارسا را از روند بازی خود عقب رانده و آنها نتوانستند نیمه دوم را به خوبی نیمه اول کنترل کنند. نسوئه و کوین هر دو موقعیت این را داشتند که تیم میهمان را جلو بیندازند. با ورود تیاگو به جای مسی به عنوان تهدید اصلی در خط حمله، بارسا نمی توانست خود را با شرایط تازه بازی وقف دهد و در نتیجه قادر به در اختیار گرفتن کنترل بازی نبود.

فشار بازی

در 15 دقیقه پایانی، تیم از جفرن و نولیتو برای تقویت خط حمله استفاده می کرد؛ اما ظاهرا در این نفوذها احساست زیادی به کار گرفته می شد و تیم چندان حساب شده عمل نمی کرد؛ البته بویان یک موقعیت برای جلو انداختن تیمش داشت، اما ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد تا پایان بخش شبی باشد که شانس، به تیم گواردیولا لبخند نرد.

گل ها

1-0 مسی (دقیقه 21)
1-1 نسوئه (دقیقه 42)

ارسال در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1389 توسط javad rezaei