تبلیغات
FC BARCELONA
log
کد ماوس
هواداران بارسا
بهترین تیم دنیا
آبی و اناری ها


بارسا امشب، در آخرین دیدار لیگ قبل از آغاز بازی های ملی، میزبان مایورکا خواهد بود. آبی اناری ها به دنبال کسب چهارمین پیروزی پیاپی در لیگ هستند، ولی مجبورند بدون حضور ژاوی مصدوم و داوید ویا محروم، این بازی را به پایان ببرند.

پپ گواردیولا، برای چهار دیدار آینده تیم مقابل مایورکا، والنسیا و کپنهاگن، قصد دارد که نمایش خیره کننده ای را در نیوکمپ به راه اندازد. بارسا به دنبال این است که شکست مقابل هرکولس و بیشتر از آن، پیروزی نه چندان با شکوه مقابل اسپورتینگ را پشت سر بگذارد.

Open in new window

اخبار تیم

لئو مسی پس از پشت سر گذاشتن مصدومین 2 هفته پیش در ویسنته کالدورن، در حال بازگشت به آمادگی کامل خود است. او در بازی مقابل روبین کازان نیز به مدت 30 دقیقه برای بارسا به میدان رفت. داوید ویا که در بازی گذشته تیم مقابل بیلبائو، با دریافت کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد، از حضور در این بازی محروم است؛ غایب بزرگ تیم ژاوی است و حضور آدریانو نیز در ابهام قرار دارد. نیلیتو و تیاگو از جوانان بارسا ب در لیست گرفته اند؛ از سوی دیگر در تیم حریف، نونس، ایوزه، کارولس، تونی و ویکتور غایب اند.

فرم راهنمایی

بارسا با وجود 3 پیروزی پیاپی در لیگ مقابل اتلتیکو، اسپورتینگ و بیلبائو به استقبال مایورکا می رود. آبی اناری ها، تاکنون رکورد خوبی در بازی های خارج از خانه داشته اند: آنها از 3 بازی خارج از خانه، 3 پیروزی کسب کرده اند و در مقابل به ثمر رساندن 8 گل، تنها 2 گل دریافت کرده اند؛ اما شکست آنها در اولین بازی خانگی لیگ مقابل هرکولس بدین معناست که بارسا از 2 بازی خانگی خود، 1 پیروزی و 1 شکست را تجربه کرده و در مقابل 2 گل دریافت شده تنها 1 گل به ثمر رسانده است.

در مقابل تیم حریف، تاکنون با نتیجه 2-0 از گیخون و 3-0 از بیلبائو شکست خورده است. رتبه یازدهم آنها در جدول به دلیل رکورد خانگی آنهاست. مایورکا یک بار با رئال مادرید به تساوی 0-0 رسیده و اوساسونا و رئال سوسیه داد را شکست داده است.

تاریخچه

بارسا فصل گذشته، مایورکا را بعد از بازگشت از سفر کازان، با 2 گل پدرو و گلهای مسی و آنری، با نتیجه 4-2 شکست داد. نونس و کیتا برای مایورکا گلزنی کردند. fcbarcelona.cat این بازی را اینگونه معرفی کرد: «این پیروزی سختی برای بارسا بود چراکه مایورکا را که در رتبه پنجم جدول بود را شکست داد. مسی آن بازی را از روی نیمکت دنبال کرد و اینیستا و ژاوی نیز، در ترکیب حاضر نبودند. مسی از زمان مربی گری گواردیولا، تاکنون در بازی مقابل مایورکا رد ترکیب تیم حضور نداشته است.»

برای آنهایی که بازی را تماشا می کنند.

فرناندو کاوناگی، مهاجم آرژانتینی مایورکا، یک بازیکن قرضی از بوردوکس است که اولین گل فصل خود را هفته گذشته، مقابل اوساسونا به ثمر ساند و به نظر می رسد که بزرگترین تهدید برای خط دفاع بارسا باشد؛ اما نیلیتو و تیاگو جوان، بدون شک در این بازی، فرصت حضور در میدان را پیدا خواهند کرد؛ چراکه ژاوی و داوید ویا در این بازی حضور ندارند.

لادراپ

مایکل لادراپ، دوباره به نیوکمپ بازگشتند؛ او به زمینی آمد که به گفته پپ گواردیولا، مایکل بهترین فوتبال خود را در آنجا انجام داده است. لادراپ در سال 1989 بارسا را همراهی کرده و 169 بازی با پیراهن بارسا انجام داده است. ا 40 گل به ثمر رسانده، در سال 1992، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده و قبل از انتقال بحث برانگیزش به رئال مادرید، 4 عنوان پیاپی قهرمانی در لیگ را بدست آورده است. لادراپ در فصل 2007/08 هدایت ختافه را به عهده داشته است؛ ولی این اولین دیدار وی با هم تیمی قدیمی اش، پپ گواردیولا، به عنوان مربی است.

ارسال در تاریخ دوشنبه 12 مهر 1389 توسط javad rezaei