تبلیغات
FC BARCELONA
log
کد ماوس
هواداران بارسا
بهترین تیم دنیا

اخبار بارسا


لیونل مسی، روز پنج شنبه شنبه، جایزه برترین گلزن اروپا را دریافت کرد. لئو در سخنرانی خود در این مراسم، از تمام هم تیمی های خود که بدون حضور آنها، مسی نمی توانست تا این حد پیشرفت کند، تشکر کرد.

مردی که در سراسر جهان درباره او صحبت می کنند، فصل رویایی را پشت سر گذاشت و به لطف 34 گل شگفت انگیزی که در لیگ داخلی اسپانیا به ثمر رساند، توانست جایزه کفش طلا را دریافت کند.

Open in new window

همراهی خوب

مهاجم آرژانتینی در کارخانه استرلا دام، با رسانه های حاضر در مراسم تنها نبود. اگر چه والدین مسی، قادر به همراهی وی نبودند، اما تعداد زیادی از افرادی که مسی را حمایت می کرده اند، حضور داشتند. از حمله این افراد، پرزیدنت سندرو راسل، خاویر فاوس: معاون مدیر در حوزه اقتصادی و کاربردی، جوردی کاردونر: معاون مدیر در حوزه اجتماعی، آندونی زوبی زارتا: مدیر بخش حرفه ای فوتبال و از هم تیمی های مسی، کارلوس پویول و ژاوی هرناندز، در این مراسم حضور داشتند.

تشکر از همکاران

مسی هدیه خود را به تمام هم تیمی هایش که در چند سال اخیر، در کسب موفقیت های خارق العاده مسی، او را یاری کرده اند، تقدیم کرد: «همیشه گفته ام که اینجا خانه من است و من در اینجا کاملا شاد هستم. من تا سال 2014 قرار دارم و اکنون آرام هستم.» از او پرسیده شد که چه کسی امسال، توپ طلا را دریافت می کند؛ مسی گفت: «فکر می کنم که او از تیم ما انتخاب می شود. ژاوی و اینیستا هر دو مستحق این جایزه هستند، چراکه هر دو در جام جهانی، عملکرد فوق العاده ای داشته اند.»

3 عنوان فردی مهم

لیونل مسی، مجموعه فوق العاده ای از عناوین فردی جمع آوری کرده است. از جمله این عناوین، انتخاب به عنوان برترین بازیکن جهان فیفا، توپ طلا و اکنون کفش طلاست که هر 3 از مهمترین عناوین فردی جهان به شمار می روند.

به یاد مانچون

قبل از شروع مراسم، تمامی حضار از ادوارد مانچن، وینگر معروف اف سی بارسلونا در تیم 5 کاپ، که چهارشنبه گذشته در سن 80 سالگی در گذشت، یاد کردند. هریستو استویتچکوف، کارلس رکساچ و استانیسلا باسورو که در مراسم حضور داشتند نیز، مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

آخرین بازیکنی که 3 عنوان فردی مهم را کسب کرد

اکنون لیونل مسی، با دریافت کفش طلا، چهارمین بازیکنی است که هر 3 افتخار فردی مهم در ورزش را، کسب کرده است. این اتفاق اغلب رخ نمی دهد؛ چراکه توپ طلا و بهترین بازیکن جهان فیفا، به یک جایزه با عنوان «توپ طلای فیفا» تبدیل خواهد شد. مارکو فن باستن، رونالدو برزیلی و کریستین رونالدو قبل از مهاجم آرژانتینی بارسا، موفق به کسب این جایزه شده بودند.

Open in new window


ارسال در تاریخ جمعه 9 مهر 1389 توسط javad rezaei