تبلیغات
FC BARCELONA
log
کد ماوس
هواداران بارسا
بهترین تیم دنیا
اخبار بارسا

اف سی بارسلونا از پنج بازی ابتدایی این فصل لالیگا، بیشترین امتیازات ممکن را از دو بازی سخت خارج از خانه خود کسب کرده است. آنها پس از پیروزی بر اتلتیکو مادرید، این هفته نیز مقابل اتلتیک بیلبائو به یک پیروزی ارزشمند دست یافتند.

در عرض کمتر از هفت روز، تیم پپ گواردیولا به ویسنته کالدرون و سان مامس سفر کرد و از این دو بازی خارج از خانه خود 6 امتیاز ارزشمند کسب کرد.

Open in new window

بازی در زمین کالدرون و سان مامس از دیرباز تاکنون همیشه برای کاتالان ها بسیار دشوار بوده است و کسب دو پیروزی از این دو بازی نشان دهنده عظمت تیم و اراده برد در نزد بازیکنان است. بعد از برد 2-1 هفته گذشته مقابل اتلیکومادرید، آبی و اناری ها این هفته نیز در بازی شنبه شب خود مقابل اتلتیک بیلبائو با نتیجه 3-1 به پیروزی دست یافتند. 

امتیازات بیشتر نسبت به پارسال

فصل گذشته بارسا در بازی خارج از خانه خود مقابل اتلتیکو مادرید با نتیجه 1-2 شکست خورد و در برابر اتلتیک نیز به نتیجه تساوی رضایت داد، بنابراین با احتساب دو پیروزی اخیر بارسا نسبت به فصل قبل 5 امتیاز جلوتر است.

شروع تاریخی

بازی کردن بارسا در خارج خانه مقابل اتلتیکو و اتلتیک در اوایل فصل یک موضوع غیرمعمول است. آخرین باری که این اتفاق رخ داده مربوط به زمان فرانک رایکارد و در فصل 2003/04 است. در آن فصل بارسا مقابل اتلتیک با نتیجه 1-0 به پیروزی رسیده بود و در ویسنته کالدرون نیز به تساوی بدون گل رضایت دادند.

پنجمین پیروزی دوگانه مقابل اتلتیکو و اتلتیک

براساس آنجه در تاریخ رقابت های لالیگا ثبت شده است، بارسا تاکنون 5 بار توانسته است هر دو تیم اتلتیکو و اتلتیک را در زمین خودشان شکست دهد. آخرین بار این اتفاق در فصل 2006/07 رخ داد که بارسا با نتیجه 3-1 بر بیلبائو غلبه کرد و در مادرید نیز موفق به ثبت پیروزی 6-0 خود شدند. این اتفاق قبلا نیز در فصل های 193/35، 1983/84 و 1999/2000 رویداده بود.

موفق در خارج از خانه

در چند بازی ابتدایی این فصل لالیگا، بارسا در بازی های خارج از خانه خود بهتر از نیوکمپ نتیجه گرفته است؛ چرا که تاکنون در بازی های خارج از خانه خود 8 بار گلزنی کرده اند، در حالیکه مقابل هواداران خود تنها یکبار موفق به گشودن دروازه حریف شده اند.


ارسال در تاریخ سه شنبه 6 مهر 1389 توسط FARZAD ADIDAS